Benefiční koncert 2010 v klubu Roxy

Datum a čas konání: 
Pondělí, 20. Leden 2014 - 10:15
Místo: 
Klub Roxy

Předposlední listopadové úterý se v pražském klubu Roxy konal každoroční benefiční koncert Nadačního fondu obětem holocaustu pořádaný ve spolupráci se Sdružením pro úštěckou synagogu a hřbitov.
Letošní benefice byla již pátou v řadě a i tentokrát zůstala v charakteru koncertu věrná dobré tradici přátelského setkání s dobrou hudbou, bujarým tancem a příjemným pohoštěním. Večerem provázela Ester Janečková. Ta na pódium Roxy uvedla nejprve Dominiku a Jiřího Hoškovy a jejich Židovskou píseň pro violoncello a klavír Joachima Stutschewského a několik židovských melodií pro dvě violoncella v úpravě mužské části vystupujícího dua. V další části večera vystoupil Pressburger Klezmer Band se svým nezaměnitelným podáním tradičních židovských písní a Iby & Chipsy Empire se směsí romské hudby.

Návštěvníci koncertu vedle poslechu a tance využili také možnosti ochutnávky dobré kávy, netradičních obložených domácích chlebů nebo lahodného košer vína ze spřátelených společností Mamacoffee, Polévkárna a České vinařství Chrámce. Ti, na které se usmála štěstěna, odcházeli s výhrami z tomboly v podobě skvělé domácí pálenky, balíčeku košer potravin, Fair tradové kávy, CD vystupujících kapel nebo DVD Zapomenuté transporty. Během večera vystoupili ředitelka fondu Marta Malá a předseda správní rady Michal Borges, kteří krátce představili účel koncertu a poslání NFOH. Marta Malá poděkovala všem účastníkům koncertu a partnerům fondu a připomněla, že výtěžek koncertu bude tradičně věnován na realizaci programů Připomínka, Budoucnost, Péče a Obnova, které NFOH spravuje. Michal Borges zdůraznil, že velkou odpovědností dnešních členů židovských obcí a partnerů fondu je směřovat své síly k tomu, aby organizace, jakou je NFOH, nebylo v budoucnu ve společnosti třeba. Během letošního koncertu se podařilo vybrat celkem 38 368 Kč. NFOH touto cestou ještě jednou děkuje všem partnerů a dárcům: Sdružení pro úštěckou synagogu a hřbitov, firmám Conseq a AST Kosher food, Izraelskému velvyslanectví, Rádiu 1, FŽO, všem účastníkům večera a dárcům za podporu činnosti programů NFOH. Těšíme se na shledání při některé z našich dalších akcí nebo při spolupráci na našich společných projektech.