Setkání v Senátu u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 27. 1. 2013

Oznámení tisku
Setkání v Senátu
u příležitosti Dne památky obětí holocaustu
a předcházení zločinům proti lidskosti

Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu pořádají v pátek dne 25. ledna 2013 ve spolupráci s kanceláří Senátu Parlamentu ČR setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Záštitu nad slavnostním setkáním převzali Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR a Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kteří pronesou své projevy k přítomným hostům.

Každoročně se slavnostního setkání účastní desítky pamětníků holocaustu, senátoři a senátorky, velvyslanci a velvyslankyně a zástupci diplomatického sboru, arcibiskup pražský, vrchní zemský rabín a další významné osobnosti kulturního, politického a náboženského života. Za pamětníky vystoupí prof. Tomáš Kosta, přeživší vyhlazovacího tábora v Osvětimi.

Letos si připomeneme 68. výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi. V České republice je tento den od roku 2004 významným dnem - Den památky obětí holocaustu, v roce 2005 byl 27. leden vyhlášen Organizací spojených národů Mezinárodním dnem uctění památky obětí holocaustu.

Ing. Petr Papoušek Marta Malá, Th.D
předseda ředitelka
Federace židovských obcí v ČR Nadačního fondu obětem holocaustu

V Praze 15. 1. 2013