Veřejné čtení jmen obětí holocaustu Jom ha-šoa

Institut Terezínské iniciativy Vás zve na připomínkovou akci Veřejné čtení jmen obětí holocaustu - Jom ha-šoa. Obvykle se koná na náměstích a veřejných prostranstvích v českých a moravských městech. Letos je však všechno jinak a to, co bylo ještě před několika týdny obvyklé, nyní nelze uskutečnit.
Z důvodu všech opatření souvisejících s epidemií COVID-19 (koronavirus) musel organizátor přistoupit k tomu, že letošní Veřejné čtení jmen obětí holocaustu - Jom ha-šoa 2020 neproběhne v reálném veřejném prostoru na náměstích ve 28 městech, která se k letošnímu ročníku připojila. Bude se poprvé konat virtuálně, ve veřejném prostoru internetu.

JAK TO BUDE VYPADAT?

21. dubna 2020 bude všem zájemcům zpřístupněna internetová stránka, na kterou se formou videokonference bude moci připojit každý, kdo bude chtít jména obětí přečíst on-line v reálném čase, a to v časovém rozmezí od 14.00 do 17.00. Aby byla zajištěna plynulost čtení, je potřeba se předem registrovat na e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz. Každý přihlášený obdrží podrobné instrukce, jak postupovat.

Druhou možností je se po celý den ke čtení jmen připojit prostřednictvím sociálních sítí. Nahrajte video, na němž přečtete jména, a 21. dubna jej nasdílejte na facebookovou stránku www.facebook.com/jomhasoa nebo na sociální sítě s hastagem #ctujmenanajomhasoa.

Můžete také nahrát video nebo audio a poslat ho do 7.4. prostřednictvím e-mailu jomhasoa@terezinstudies.cz.
Společně se tak všichni spojíme a opět, i přes nepříznivé podmínky, si připomeneme ty, kteří se stali obětmi nacistické rasové ideologie za druhé světové války.

Další podrobnosti najdete na stránkách www.terezinstudies.cz nebo na facebooku Institut Terezínské iniciativy.