Benefiční koncert 2013 v Baráčnické rychtě

Datum a čas konání: 
Pondělí, 20. Leden 2014 - 10:15
Místo: 
Baráčnická rychta

Benefiční koncert roku 2013 byl směsicí starého a ověřeného a nového a lehce divokého. Po 4 letech jsme se s beneficí vrátili do Baráčnické rychty, která za posledních několik let prošla s novým majitelem výraznou proměnou. V programu jsme po loňské jazzové ochutnávce letos zvolili večer výhradně v rytmu romské hudby a na pódium jsme pozvali kapely Imperio a Terne Čave. K moderování jsme tak jako v minulých letech přizvali Ester Janečkovou. Do tradiční bohaté tomboly plné košer pokrmů a nápojů a knih s židovskou tematikou jsme letos díky našemu sponzorovi El Al mohli přidat i dvě zpáteční letenky do Tel Avivu.

Benefiční koncert byl letos výjimečně úspěšný – vstupenky jsme tentokrát vyprodali dokonce již měsíc před beneficí a museli jsme navyšovat kapacitu sálu. Večer samotný byl pak uvolněný a zároveň plný bujarého tance a veselí. Díky podmanivé hudbě tentokrát jen opravdu málokdo zůstal sedět za stolem a během večera tančili lidé dokonce i v uličkách mezi židlemi. Velmi nás potěšilo, že několik hostů ke konci večera označilo letošní koncert za „nejlepší v celé historii NFOH.

Výtěžek letošního koncertu je 32 780 Kč. Rádi bychom poděkovali ČSOB Asset Management, hlavnímu finančnímu partnerovi koncertu, společnosti El Al, která věnovala do tomboly dvě letenky do Izraele a také všem dalším dárcům tomboly: Českému vinařství Chrámce, mamacoffee, Židovskému muzeu v Praze, Židovské obci v Praze, Židovské obci Olomouc, Městu Loštice, společnostem Rudolf Jelínek, King Solomon, Dinitz, Ciderie, rodinnému lihovaru Žešovská pálenice a o. s. Respekt a tolerance. Naše díky patří také dobrovolníkům Aleně, Petrovi, Tereze, Ester a Aničce, kteří významně pomohli organizaci koncertu. Všem návštěvníkům koncertu a našim přátelům pak děkujeme za dlouhodobou spolupráci, přízeň a za podporu, kterou nám svou přítomností na koncertě projevili. Těšíme se na setkání na benefici NFOH zase za rok!