Benefiční koncert 2014 - Baráčnická rychta

Datum a čas konání: 
Čtvrtek, 13. Listopad 2014 - 19:00
Místo: 
Baráčnická rychta

Druhý listopadový čtvrtek se konala tradiční benefice Nadačního fondu obětem holocaustu. Letošní benefiční večer se nesl v tradičním duchu osvědčených značek – koncert se konal tak jako již několikrát v minulosti v Baráčnické rychtě, moderovala jej Ester Janečková a celý večer hrála u našich přátel a spolupracovníků oblíbená živá romská hudba, tentokrát v podání kapel Devles a Gypsy Spirit s vyhlášeným houslistou Vojtou Lavičkou.
Letošní koncert byl pro nás opět příjemnou příležitostí poděkovat dárcům a partnerům, kteří podporují naši činnost a také setkat se v uvolněné atmosféře s přáteli NFOH a se zástupci našich partnerských organizací.
Na začátku koncertu promluvil předseda správní rady fondu Michal Borges. Ve své úvodní řeči zdůraznil nebezpečí lhostejnosti v naší společnosti a vyjádřil poděkování všem, kteří naopak svým jednáním nebo finanční pomocí pomáhají zmírňovat těžké osudy druhých. Po té se na pódiu představily zástupkyně NFOH, které prezentovaly výsledky práce fondu za uplynulý rok a úspěchy, kterých se nám podařilo v naší činnosti dosáhnout. Další část večera již plně patřila živé hudbě, zpěvu a tanci na nepřetržitě plném parketu.
Rádi bychom poděkovali sponzorům a partnerům naší benefice: Sdružení pro úšteckou synagogu a hřbitov a ČSOB Asset Management a firmám a společnostem Baráčnická rychta, Bio-Kosher-Wine.cz, České vinařství Chrámce, Ciderie, Cimes deli, ElAl, Jewish e-shop, King Solomon, mamacoffee, Město Loštice, Respekt a tolerance o.s., Rudolf Jelínek a Židovská obec Olomouc.
Výnos ve výši 21 tisíc Kč byl použit na projekt Hospicové a odlehčovací služby Cesty domů.

Přiložené soubory: