Benefiční koncert 2015 Café jedna

Datum a čas konání: 
Čtvrtek, 19. Listopad 2015 - 20:00
Místo: 
Café Jedna, Veletržní palác, Praha 7

Letošní naše benefice byla jubilejní – pořádali jsme ji již podesáté v řadě. Proto jsme se rozhodli pro oživení našeho starého konceptu a benefici jsme převedli do nového prostoru -našeho spřáteleného podniku Café Jedna. Tato kavárna, která se nachází ve Veletržním paláci v Praze, je naším partnerem již delší dobu a pravidelně poskytuje své prostory k pořádání našich kaváren s názvem „Jsem Žid a zdráv,“ ve kterých představujeme širší veřejnosti zajímavé osobnosti židovského původu působící ve veřejném českém prostoru.
Benefiční koncert, který se konal 19. 11., zahájil nový předseda správní rady pan Michal Klíma, který připomněl význam práce fondu a ilustroval jej na konkrétním válečném příběhu. U mikrofonu jej pak vystřídal velvyslanec státu Izrael Gary Koren, který hovořil o přínosu práce institucí, jakými jsou organizace podporující židovský život v diaspoře a v souvislosti se současnou nelehkou situací v Izraeli krátce promluvil o aktuálních problémech v židovském světě. Po těchto projevech návštěvníci shlédli krátký film, který shrnoval práci NFOH v minulém roce.
Po té moderátorka večera Ester Janečková uvedla na pódium hlavní hvězdu večera - Miroslava Žbirku. Ten během několika prvních tónů uchvátil přítomné publikum svými písněmi a do konce večera zcela opanoval celý prostor kavárny. Během koncertu hrál zejména své známé a ověřené hity. Kromě sólových písní představil také dva duety.
Koncert zakončila tombola, ve které se letos opět hrálo o zpáteční letenky do Izraele, obraz od Sylvie Chludilové věnovaného galerií Efram, košer víno a medovinu, chanukii se svíčkami a vouchery na večeře do restaurací Boutique hotel Tanzberg, King Solomon Restaurant.

Jsme velmi rádi, že i na letošním koncertě jsme se sešli nejen s našimi věrnými diváky i s novými návštěvníky. Mezi hosty byla řada našich dárců i vzácných spolupracovníků, a tak byla benefice nejen charitativním večerem, ale také příležitostí setkat se s našimi přáteli s partnerských a spřátelených organizací a prostřednictvím společně stráveného večera jim poděkovat za spolupráci.
Letošní benefice přinesla výtěžek 33 152 Kč, který bude věnován na projekty v našem programu Péče, v rámci kterých podporujeme organizace pečující o přeživší Šoa a o druhou generaci.
Děkujeme všem, kteří se zúčastnili našeho benefičního večera a přispěli na dobrou věc. Naše díky patří také dárcům a partnerům koncertu: Café Jedna, firmě Conseq, Společnosti na obnovu památek Úštěcka, EL AL Israel Airlines, Českému vinařství Chrámce, King Solomon Restaurant, Jewish E-shop, Galerii Efram a Sylvě Chludilové, Boutique Hotel Tanzberg, Městu Loštice, Respekt a tolerance a Jiřímu Sussovi.

Přiložené soubory: