Benefiční koncerty

NFOH pořádá jedenkrát ročně benefiční koncert. Jeho cílem je shromáždit další finanční prostředky pro podporu projektů, které financujeme prostřednictvím našich grantových řízení. Zároveň jsou pro nás tyto benefice příležitostí prezentovat naši práci za uplynulý rok a sejít se v neformální atmosféře s lidmi, se kterými během roku spolupracujeme.

Benefiční koncert 2017

Po mnoha letech jsme v roce 2017 změnili formát benefičního koncertu a rozhodli jsme se jej spojit s oslavou Chanuky. Soudě podle velkého zájmu jsme se vydali dobrým směrem. Přivítali jsme na 250 účastníků včetně dětí, pro které si připravili sváteční program madrichové pod vedením Bena Hesse. Večera se zúčastnil také velvyslanec Státu Izrael jeho excelence pan Daniel Meron, který zapálil na velkém venkovním svícnu chanukový svícen a pronesl tradiční chanuková požehnání.

Benefiční koncert 2016 - Ungelt

I letos se konal koncert, již jedenáctý v řadě. V minulých letech byl pořádán jako benefiční, kde vybrané vstupné bylo použito na podporu projektů. Tentokrát jsme vše pojali, dalo by se říci, obráceně. Koncert jsme věnovali našim dárcům a spolupracovníkům. Chtěli jsme tím ocenit podporu, díky které můžeme realizovat naše vlastní projekty, jako jsou diskusní Kavárny nebo vzdělávací semináře podporující komunitní život v českých židovských obcích.

Benefiční koncert 2015 Café jedna

Letošní naše benefice byla jubilejní – pořádali jsme ji již podesáté v řadě. Proto jsme se rozhodli pro oživení našeho starého konceptu a benefici jsme převedli do nového prostoru -našeho spřáteleného podniku Café Jedna. Tato kavárna, která se nachází ve Veletržním paláci v Praze, je naším partnerem již delší dobu a pravidelně poskytuje své prostory k pořádání našich kaváren s názvem „Jsem Žid a zdráv,“ ve kterých představujeme širší veřejnosti zajímavé osobnosti židovského původu působící ve veřejném českém prostoru.

Benefiční koncert 2014 - Baráčnická rychta

Druhý listopadový čtvrtek se konala tradiční benefice Nadačního fondu obětem holocaustu. Letošní benefiční večer se nesl v tradičním duchu osvědčených značek – koncert se konal tak jako již několikrát v minulosti v Baráčnické rychtě, moderovala jej Ester Janečková a celý večer hrála u našich přátel a spolupracovníků oblíbená živá romská hudba, tentokrát v podání kapel Devles a Gypsy Spirit s vyhlášeným houslistou Vojtou Lavičkou.
Letošní koncert byl pro nás opět příjemnou příležitostí poděkovat dárcům a partnerům, kteří podporují naši činnost a také setkat se v uvolněné atmosféře s přáteli NFOH a se zástupci našich partnerských organizací.

Benefiční koncert 2013 v Baráčnické rychtě

Benefiční koncert roku 2013 byl směsicí starého a ověřeného a nového a lehce divokého. Po 4 letech jsme se s beneficí vrátili do Baráčnické rychty, která za posledních několik let prošla s novým majitelem výraznou proměnou. V programu jsme po loňské jazzové ochutnávce letos zvolili večer výhradně v rytmu romské hudby a na pódium jsme pozvali kapely Imperio a Terne Čave. K moderování jsme tak jako v minulých letech přizvali Ester Janečkovou. Do tradiční bohaté tomboly plné košer pokrmů a nápojů a knih s židovskou tematikou jsme letos díky našemu sponzorovi El Al mohli přidat i dvě zpáteční letenky do Tel Avivu.

Benefiční koncert 2012 v sále Židovské obce v Praze

22. listopadu se konal již 7. benefiční večer. Náš fond pořádá benefici každoročně již od roku 2007. Koncert je tradičně místem příjemného setkání fondu s jeho přáteli a příznivci, z nichž mnozí jsou představiteli a pracovníky organizací, které ve svých grantových programech podporujeme. Účelem benefičního večera je seznámit jeho návštěvníky s prací fondu a s jeho zajímavými aktivitami a zároveň upozornit na zajímavé projekty, které se uskutečnily s naší finanční podporou. Tento večer byl ale především beneficí – prostředky získané ze vstupného, příspěvků do tomboly a z darů jsou přímou podporou projektů, které spravujeme ve svých programech Péče, Připomínka, Obnova a Budoucnost.

Benefice 2011 v sále Židovské obce v Praze

V symetrické datum 22. 11. se ve velkém sále pražské židovské obce konal každoroční benefiční koncert Nadačního fondu obětem holocaustu (NFOH) pořádaný ve spolupráci se Sdružením pro úštěckou synagogu a hřbitov.
Již pošesté v řadě se na benefici fondu sešli přátelé a příznivci fondu spolu s představiteli organizací, jejichž projekty získávají podporu v grantových řízeních NFOH. Ani letos nezůstal koncert nic dlužný své pověsti příjemného večera plného dobré hudby a místa přátelských setkání. I letos provázela večerem Ester Janečková. Tentokrát koncert netradičně zahájilo Divadlo Feigele Vidy Neuwirthové s vystoupením, které bylo zároveň veřejnou generálkou na jeho chanukové představení. Divadlo Feigele nebylo osloveno pro koncert náhodou – je jedním z dnes již několika stovek organizací, které v tomto roce NFOH podpořil. Po dětském představení následovalo vystoupení židovské kapely Klezmerim, během kterého měli návštěvníci koncertu možnost naučit se několik židovských kolových tanců pod vedením Soni Tiché a Šimona Holého.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Benefiční koncerty