Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

Od roku 2007 pořádáme společně s Federací židovských obcí v ČR slavnostní setkání přeživších šoa, zástupců státní správy, velvyslanců a představitelů židovských organizací v Senátu Parlamentu České republiky u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Den památky obětí holocaustu 2020

Dnes 27. ledna 2020 u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti jsme společně s Federací židovských obcí v ČR uspořádali vzpomínkové setkání pamětníků šoa, zástupců státních správy, velvyslanců a významných osobností kulturního a náboženského života v Senátu Parlamentu České republiky. Tisková zpráva s projevy ke stažení níže.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2019

V pátek 25. ledna 2019 se již po čtrnácté uskutečnilo v prostorách Valdštejnského paláce v Praze vzpomínkové setkání při příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Setkání uspořádali Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu ve spolupráci s Kanceláří Senátu Parlamentu ČR, záštitu nad ním převzal předseda Senátu Jaroslav Kubera. Ten ve svém úvodním projevu m. j. řekl: … antisemitismus je snaha přenést zodpovědnost, vinu na někoho jiného a jeho za to trestat.

Den památky obětí holocaustu, 26. 1. 2018

Na setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu v Senátu řečníci varovali před rasismem a xenofobií

Federace židovských obcí v ČR a Nadační fond obětem holocaustu dnes uspořádaly v Senátu PČR se záštitou jeho předsedy Milana Štěcha vzpomínkové setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Přeživší holocaustu, zástupci státní správy a diplomaté si připomněli výročí osvobození koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz-Birkenau, ke kterému došlo 27. ledna 1945.

Den památky obětí holocaustu - 27. leden 2017

Dne 27. ledna jsme společně s Federací židovských obcí v ČR uspořádali tradiční vzpomínkové setkání pamětníků šoa v Senátu PČR. Setkání se konalo se záštitou předsedy Senátu. Letos jsme uvítali bavorskou delegaci v počtu 50 osob, mezi kterými nechyběli přeživší. Projevy k přítomným pronesli předseda Senátu Milan Štěch, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, plukovník Pavel Vranský, hudebník Radoslav Banga, předsedkyně Bavorského zemského sněmu Barbara Stamm, předseda Federace židovských obcí v ČR Petr Papoušek a předseda naší správní rady Michal Klíma.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2014

Společně s Federací židovských obcí v ČR jsme uspořádali již po deváté setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinů proti lidskosti. Záštitu nad setkáním desítek pamětníků šoa a zástupců státní správy, velvyslanců a dalších významných hostů převzal předseda Senátu Milan Štěch, který k přítomným přednesl také projev.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2013

Federace židovských obcí v České republice a Nadační fond obětem holocaustu pořádali v pátek dne 25. ledna 2013 ve spolupráci s kanceláří Senátu Parlamentu ČR setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti. Záštitu nad slavnostním setkáním převzali Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR a Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kteří pronesli své projevy k přítomným hostům.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2012

Federace židovských obcí v ČR a NFOH opět uspořádali 27. ledna 2012 setkání u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti v Senátu PČR.
Významného setkání se zúčastnilo téměř sto přeživších šoa, zástupci státní správy a zástupci židovských i romských organizací. Záštitu převzala předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová a místopředseda Senátu Přemysl Sobotka, oba k přítomným přednesli projevy. Na ně navázala předsedkyně Terezínské iniciativy Dagmar Lieblová, předseda Sdružení Romů na Moravě Karel Holomek a závěrečným slovem oficiální část setkání ukončil předseda FŽO Jiří Daníček. Mezi projevy vystoupil klavírista Lukáš Klánský.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2011

Nadační fond obětem holocaustu a Federace židovských obcí v ČR uspořádaly v Senátu PČR dne 27. ledna 2011, u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti, slavnostní setkání přeživších šoa, zástupců státní správy, velvyslanců a představitelů židovských organizací. Záštitu nad setkáním převzal tradičně 1. místopředseda Senátu Přemysl Sobotka a nově předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová.

Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2010

Federace židovských obcí v ČR ve spolupráci s Nadačním fondem obětem holocaustu uspořádala tradiční slavnostní setkání v Senátu PČR. K přítomným přeživším šoa, zástupcům státní správy, představitelům židovských organizací a studentům Lauderových škol promluvil předseda Senátu MUDr. Přemysl Sobotka, předseda Vlády ČR Ing. Jan Fischer, CSc., místopředseda Mezinárodního osvětimského výboru a čestný předseda správní rady NFOH Ing. Prof. Felix Kolmer, DrSc., předseda Společenství Romů na Moravě Ing. Karel Holomek a předseda FŽO Jiří Daníček.

Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti 2008

U příležitosti Dne památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti jsme společně s Federací židovských obcí v České republice již podruhé uspořádali slavnostní setkání pod záštitou předsedy Senátu PČR pana Přemysla Sobotky. Mezi hosty jsme s úctou uvítali především na sto přeživších šoa, zástupce státní správy, zahraničních velvyslanectví a židovských organizací. Shromáždění svou účastní poctil krátce před svým druhým zvolením prezident republiky pan Václav Klaus, čímž jsme přilákali větší zájem médií (ČT24 dokonce vysílala část v přímém přenosu).

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti